PTT Pul Müzesi

Ankara Ulus’taki PTT Pul Müzesi’nde dijital sergilerin yanı sıra 4 kat boyunca değişik kategorilerde pulları inceleyebilirsiniz. 2013 yılında açılışı yapılmış olan bu  müzede hem Dünya pulları, hem tematik pullar, hem de değişik koleksiyon pullarını inceleme şansına sahip olacaksınız.

Atatürk temalı pullar, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti temalı pullar bulunan müze, tarih sevdalılarının oldukça ilgisini çekecektir. Müzede pullar dışında eski posta kutularının da sergilendiği ve pulların tarihinin anlatıldığı bölümler de yer almaktadır.

Haftanın her günü sabah 09.00’dan akşam 17.00’e kadar ziyaretçilerin ücretsiz olarak gezebileceği müzede tüm pulları incelemeniz saatlerinizi alacaktır. O yüzden planınızı ona göre ayarlamanız yazarın önerilerinden biridir. Hafta sonları saat 10.00-14.00 arasında müzede koleksiyonları incelemeden önce güzel bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz. Küçük çocuklarınız varsa müzede sıkılabilirler mi diye dert etmeyin. Müzenin bodrum katında bulunan çocuk kulübünde çocuklarınız hem eğlenecek hem de öğrenecekler.

http://www.pttpulmuzesi.org.tr

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*